Piłka nożna to jedna z najmocniej sławnych dyscyplin sportowych na całym świecie i to bez wątpienia fakt. Prawie że co dzień przed telewizorami siada wielu miłośników, którzy chcą obejrzeć swoich ulubieńców na murawie. I właśnie dlatego zaprojektowane zostały różnego rodzaju turnieje, które grupują najbardziej uzdolnione zespoły z Europy. Na ten moment najbardziej elitarnymi rozgrywkami jest Liga Mistrzów. To w nich można spotkać najlepsze drużyny ze Starego Kontynentu zakończonego sezonu. Stworzona została jednak również Liga Europy, do której rywalizują między sobą delikatnie słabsze kluby. Nie znaczy to jednak, iż Europa League jest niedobór ekscytujących wydarzeń. Rozgrywane tam mecze często są bardzo przepełnione emocjami i dostajemy szansę by oglądać mnóstwo goli. W pisanym właśnie artykule mamy zamiar się skupić na pojedynku [Manchesteru United|United z Manchesteru|drużyny z Manchesteru} z AC Milan. To dwa kluby, które niegdyś odnosiły wygrane na kontynencie europejskim, ale teraz koncentrują się nad przywróceniem swojej siły.

Zdaniem wielu ekspertów to jest jedna z najbardziej intrygujących duetów 1/8 finału zmagań Ligi Europy. Jedynym minusem tego meczu jest to, iż sympatycy nie mają opcji podziwiać go na żywo ze stadionu. Zawodnicy z Mediolanu znacznie lepiej zaczęli ten mecz. Jedenastka z Mediolanu chciała błyskawicznie wykorzystać to, że Manchester dość kiepsko rozpoczął to spotkanie. Milan w ciągu pierwszych piętnastu minut strzelił do siatki dwukrotnie. Te bramki nie były jednak uznane. Dwa razy gole graczy z Mediolanu były anulowane przez sędziego tego spotkania. Kibice przed ekranami odbiorników nie byli świadkami goli w premierowej odsłonie. Dużo doznań było natomiast w drugiej połowie. Druga odsłona znacznie korzystniej rozpoczęła się dla Czerwonych Diabłów. Po raz kolejny swoją świetną dyspozycję przedstawił Fernandes. Perfekcyjnie podał futbolówkę do Diallo Amada, a on bez problemu wstrzelił futbolówkę do siatki drużyny z Mediolanu. Wyglądało na to, że piłkarze gospodarzy utrzymają prowadzenie do końca meczu, ale wicelider Serie A był w stanie wyrównać w ostatnich minutach. Dla Milanu trafienie strzelił Kjaer Simon i pojedynek skończył się remisowym wynikiem 1:1.