Szczęsny Wojciech był zmuszony aż dwa razy do wyjęcia piłki z siatki. Drużyna naszego bramkarza bardzo długo odrabiała straty. W drużynie mistrza Włoch jest jednak CR7, który umie zmobilizować kolegów do gry. Na koniec zespół z Turynu dała radę doprowadzić do remisu. Pojedynek dwóch mocnych ekip skończył się rezultatem 2:2. Goście przez 30 minut radził sobie w dziesięciu. Czerwony kartonik otrzymał pomocnik Adrien Rabiot.

Sympatycy Juventusu po pojedynku z Sampdorią mieli nadzieję, że styl ich zawodników polepszył się. Piłkarze Juve pokazali się zdecydowanie lepiej niż w poprzednim sezonie. Pojedynek z Romą był jednak bardzo zacięty. Piłkarze Romy nie planowali podarować trzech oczek zespołowi Juventusu Turyn. Finalnie spotkanie zakończyło się remisowym wynikiem. Oba zespoły są usatysfakcjonowane z ze zdobytego punktu.

Wiele goli w starciu.

Szczęsny Wojciech rozpoczął ten mecz od pierwszych minut. Warto podkreślić, że bramkarz Juve był niedawno zawodnikiem ekipy z Rzymu. W niedzielnym spotkaniu Polak zaprezentował się z bardzo poprawnej strony. W paru akcjach zaprezentował kibicom efektowne parady. Ronaldo też grał fenomenalnie. W 30. minucie nasz bramkarz musiał wyjąć futbolówkę z siatki. W tej sytuacji arbiter postanowił podyktować jedenastkę dla zespołu z Rzymu.

Do jedenastki odważył się podejść Vertout. Gracz AS Romy oddał celny strzał. Wojtek Szczęsny był niezwykle blisko wybronienia tej futbolówki. Finalnie wleciała do siatki. Juventus Turyn bym zmuszony walczyć o remis. Przed końcówką pierwszej odsłony meczu fani mieli okazję oglądać jeszcze dwa gole. W pierwszej kolejności bramkę zaliczył Ronaldo Cristiano. Portugalczyk otrzymał szansę na strzelenie gola z karnego. Arbiter tego spotkania wskazał na karnego po zagraniu ręką Lorenzo Pellegriniego.

Cristiano Ronaldo nie pomylił się i wpakował piłkę do bramki. Piłkarz broniący bramki rzymskiego zespołu był w tej akcji bez szans na dobrą paradę. Uderzenie Ronaldo był niesamowicie dokładny. Juventus bardzo krótko radował się z wyrównania. Chwilę później gracze AS Romy przeprowadzili niesamowicie groźną sytuację. Futbolówkę do siatki bronionej przez naszego golkipera wpakował Jordan Veretout. Należy przyznać, że był to bardzo emocjonujący mecz. Piłkarze Juventusu Turyn byli zmotywowani, aby doprowadzić do wyrównania.