W aktualnie trwającym sezonie Serie A wygląda zdecydowanie bardziej intrygująco niż w minionych sezonach i ciężko temu zaprzeczyć. Na niezwykle intrygujące starcia może przełożyć się to, że każdy zespół posiada kadrę zapełnioną niesamowicie zdolnymi graczami. Można też pomyśleć, że po tym, jak pierwszy raz od lat to nie Juventus sięgnął po mistrzowski tytuł zespoły z ligi włoskiej stały się nieco odważniejsze. Triumf Interu Mediolan we włoskiej ekstraklasie dowiódł, iż każdy klub może próbować walczyć o mistrzowski tytuł. W tym momencie nakreślić głównego faworyta do mistrzostwa Włoch, gdyż czołówka tabeli tegorocznego sezonu jest niezwykle równa. Do końca sezonu zostało jeszcze bardzo dużo meczów a dzisiaj to właśnie Inter FC przewodzi tabeli włoskiej ligi. Milan, który mierzył się z AS Romą prowadzoną przez selekcjonera Mourinho to druga ekipa z Mediolanu, która rywalizuje o mistrzostwo kraju.

To spotkanie piłkarze AC Milan rozpoczęli idealnie i warto zwrócić na ten fakt uwagę. Wszystko wskazywało na to, iż mają tok tego meczu pod pełną kontrolą, ponieważ po kwadransie spotkania prowadzili wynikiem dwa do zera. Prowadzeni przez trenera Mourinho Jose zawodnicy starali się odratować rezultat, ale popełnione błędy na początku meczu były zbyt istotne. W końcowych minutach pierwszej połowy meczu drużyna ze stolicy dała radę zdobyć bramkę kontaktową, co bez cienia wątpliwości wlało nadzieję w serca fanów tego zespołu. Do siatki w czterdziestej minucie trafił Tammy Abraham, który sfinalizował fantastyczne zagranie ze strony Lorenzo Pellegriniego. Piłkarze AC Milan nie planowali jednak oczekiwać do ostatniego gwizdka arbitra i cały czas przeprowadzali kontrataki na bramkę stołecznej drużyny. W rozrachunku końcowym AC Milan odniósł zwycięstwo wynikiem 3:1, a trzeciego gola strzelił Leao Rafael na osiem minut przed końcem. Na powiększenie prowadzenia AC Milan wypracował sobie szansę na koniec, ale z jedenastu metrów nie dał rady strzelić Ibrahimović Zlatan, gdyż jego uderzenie zdołał wybronić Rui Patricio.