Po 2 latach przerwy niemiecka drużyna znów wraca na tron europejski w piłce nożnej młodzieżowej. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Stefana Kuntza triumfowali po niezwykle wspaniałym meczu z reprezentacją Portugalii rezultatem jeden do zera. Był to następny z kolei finał Mistrzostw Europy młodzieżowych dla zawodników drużyny narodowej Niemiec. Reprezentanci Niemiec w trakcie 2 poprzednich spotkań aż dwa razy spotykali się z hiszpańską drużyną narodową. Cztery lata wstecz drużyna Niemiec pokonała hiszpańską narodową drużynę. Zawodnicy hiszpańskiej drużyny narodowej po 2 latach zrewanżowali się i zwyciężyli w pojedynku finałowym 2:1. We wspomnianym wyżej przypadku niemiecka drużyna była zmuszona rywalizować z portugalską drużyną, która też marzyła o tym by zdobyć to wartościowe trofeum. Jednak finalnie zwyciężyli zawodnicy Niemiec wynikiem jeden do zera, a trafienie decydujące strzelił Nmecha na początku połowy numer dwa.