Dużymi krokami nadchodzą mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a duży odsetek mężczyzn z zafascynowaniem odlicza nadchodzące doby. W sieci internetowej tworzy się wiele opinii pod względem tego, jaka grupa zawodników zwycięży igrzyska sportowe, a która posiada najmniejsze perspektywy. Nieprzychylnych opinii względem przeróżnych piłkarzy też nie braknie. Czy nadzwyczajne historyczne wydarzenie da nam niesamowite uniesienie?

Nadzwyczajność igrzysk

Teraźniejsze mistrzostwa będą obłędnie unikalne, nie zważając na fakt niemałej ilości mistrzostw świata, które do tej pory miały miejsce. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze pomiędzy drużynami miejsce będą miały na terenie Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietuzinkowa, z uwagi na fakt iż rywalizacja sportowa odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to również ostatni mundial, gdzie występować będą zaledwie 32 reprezentacje, ponieważ na kolejnym takim zgromadzeniu sportowym, liczba ekip piłkarzy zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Kąśliwe opinie w piłkarskim społeczeństwie

Zbliżające się piłkarskie zawody są bardziej dyskusyjne od swoich poprzedników. Rodzą się opinie, iż wybór państwa, w którym rozgrywki mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskich środowiskach da się zauważyć wielkie wzburzenie. Dookoła wydarzenia w kółko przewijało się widmo afer, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w trakcie budowania boisk i całego zaplecza, zmarła ogromna liczba ludzi, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie powstrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego turnieju dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Która drużyna wzniesie w górę złote trofeum?

Pomimo dużej antypatii aniżeli podziwu wobec gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony ludzi biorą czynny udział w procesie, stawiając na przeróżne drużyny do podniesienia trofeum. Głównymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz