Narodowy zespół Czech zwycięża zespół narodowy Polski w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Zakończony w grudniu mundial w wykonaniu narodowej drużyny Polski nie był zbyt udany. Nasi piłkarze rzecz jasna zdołali awansować do fazy pucharowej, jednak nie wszystkim podobał się styl, w jakim to zrobili. Sympatycy piłki nożnej z naszego kraju zgodnie uważali, że konieczna jest zmiana na pozycji trenera. I między innymi z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie współpracy z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym selekcjonerem piłkarskiej polskiej reprezentacji został Fernando Santos, którego pierwszym istotnym oponentem była reprezentacja narodowa Czech. Było to pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Mistrzostw Europy 2024 i niesamowicie istotne było to, aby zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w naszej drużynie były fenomenalne, jednak weryfikacja nadeszła bardzo szybko. Kadra Czech bowiem zdołała zdobyć dwie bramki już po 3 minutach spotkania. Był to ogromny szok zarówno dla fanów zasiadających na stadionie w Pradze, jak i piłkarzy. Od samego początku spotkania gracze narodowego zespołu Czech wyglądali zdecydowanie lepiej od polskich piłkarzy i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej odsłonie to się odmieni. Narodowa drużyna Polski w drugiej odsłonie spotkania grała nieco lepiej, jednak to czescy gracze strzelili trzeciego gola. Zdobywcą trzeciej bramki w 64. minucie był Jan Kuchta. Nasi zawodnicy próbowali nadrobić straty, jednakże udało im się zdobyć tylko jednego gola na trzy minuty przed końcem meczu. Ten mecz w wykonaniu polskiej narodowej drużyny był tragiczny i warto to przyznać. Na pewno nie w ten sposób debiut w naszej kadrze wyobrażał sobie portugalski szkoleniowiec Fernando Santos. Drużyna polska będzie się mierzyć z albańską reprezentacją narodową w drugim starciu eliminacji. Z pewnością w tym meczu narodowa kadra Polska musi odnieść wygraną.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz